LEGNICA/LUBIN. Jak anioła głos

wszyscyTaka okazja nie trafia się często. Światowej sławy fenomenalnie utalentowani artyści zawitali w piątkowy wieczór do legnickiej katedry. W sobotę pojawią się w Lubinie.

IMG_0029Sopranistka Wioletta Chodowicz zachwyciła nie tylko pięknym głosem, ale i talentem aktorskim. Jej kolega po fachu, baryton Marcin Bronikowski, śpiewał tak, że wielu uczestnikom koncertu łzy płynęły po policzkach, a zwłaszcza podczas słynnej pieśni „Ave Maria”, którą wykonał w duecie z Justyną Steczkowską. Z kolei lider zespołu Feel, Piotr Kupicha, zaskoczył publiczność nową wersją przeboju „Jak anioła głos”.

IMG_0048Wszyscy wymienieni artyści to gwiazdy tegorocznej „Gali Noworocznej”, na którą KGHM zaprosił mieszkańców Zagłębia Miedziowego do dwóch świątyń. Pierwszy koncert, z udziałem prezesa spółki Herberta Wirtha oraz biskupa diecezji legnickiej ks. Stefana Cichego, odbył się w piątek w legnickiej katedrze. Drugi rozpocznie się w sobotę o godz. 17 w lubińskim kościele pod wezwaniem Maksymiliana Marii Kolbego.

.Pracownicy miedziowej spółki i mieszkańcy regionu po raz kolejny mieli okazję zobaczyć i usłyszeć śpiewaków operowych, którzy specjalnie dla KGHM wystąpili wraz z gwiazdami muzyki rozrywkowej. Artystów wspomagał znany prezenter Tomasz Kammel, który prowadzi tegoroczną galę. Solistom towarzyszyła Orkiestra Miasta Tychy AUKSO wraz z muzykami z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, pod dyrekcją charyzmatycznego Marcina Mosia.

(JOM)

Dodaj komentarz