LEGNICA. Zdrowe i tanie ciepło

 

normal_37e6a31b018a65913f5df9099d64aebe4a71be5bJak uzyskać dotację na na wymianę źródeł ciepła na bardziej efektywne? Odpowiedzi można szukać podczas czwartkowego spotkania, które odbędzie się o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 19 w Legnicy. Spotkanie z mieszkańcami organizowane jest w ramach projektu Kawka, związanego ze zwalczaniem tzw. niskiej emisji.

Zmniejszenie negatywnego wpływu złego stanu powietrza na środowisko i ludzkie zdrowie jest możliwe. Udział Legnicy w tym programie pozwala na przeprowadzenie inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie miasta oraz daje szansę na wsparcie finansowe w zakresie wymiany systemu ogrzewania. Uzyskanie dotacji do wymiany źródeł ciepła nie wymaga skomplikowanych zabiegów, pod warunkiem spełnienia wymaganych w regulaminie kryteriów.

O dofinansowanie może ubiegać się każdy, kto jest zainteresowany trwałą wymianą swojego źródła ciepła na następujące: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne, odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne i pompy ciepła).

Dotacja wynosi do 45 proc. kosztów całości inwestycji. W przypadku osób fizycznych, osób prawnych i przedsiębiorców – nie więcej, niż 5.000 zł oraz nie więcej, niż 10.000 zł w przypadku wspólnot mieszkaniowych. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w siedzibie Urzędu Miasta (pl. Słowiański 8) w Wydziale Środowiska i Gospodarowania Odpadami i czekać na jego rozpatrzenie.

źródło: UM Legnica

Dodaj komentarz