LEGNICA. Zawodowi złodzieje trafili za kratki

IMG_9034Na trzy miesiące zostali aresztowani dwaj legniczanie, w wieku 28 i 30 lat, których policja podejrzewa o piętnaście różnych kradzieży i rozbój. Ich proceder trwał od lutego 2013 roku do marca tego roku.

– W trakcie prowadzonych czynności udowodniono im trzy kradzieże mieszkaniowe, gdzie łączne straty wynoszą około pięciu tysięcy złotych, włamanie do mieszkania i kradzież przedmiotów wartości około tysiąca złotych, włamanie do domu jednorodzinnego i spowodowanie strat wartości około dziesięciu tysięcy złotych, trzy kradzieże samochodów osobowych z terenu Legnicy oraz siedem włamań do samochodów, gdzie po wybiciu szyb zabierali przedmioty wartości kilkuset złotych – wylicza podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji.

Ponadto okazało się, że zatrzymani są sprawcami rozboju na legniczaninie. Po dotkliwym pobiciu mężczyzny zabrali mu zegarek i łańcuszek o wartości 1000 zł. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Delikwenci byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

JOM

Dodaj komentarz