LEGNICA. Zakaczawie do liftingu (WIDEO)

IMG_4056Mieszkańcy zaniedbanego Zakaczawia oraz osoby, którym bliska jest ta dzielnica mogą się włączyć w przygotowanie projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Lenicy na lata 2015-2020. Propozycje przyjmowane będą do 20 listopada.

Ostatnio odbyły się w tej sprawie dwudniowe konsultacje w Szkole Podstawowej nr 1. – Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób. Zgłoszono wiele propozycji rewitalizacji dzielnicy zarówno pod względem społecznym, gospodarczym, jak i infrastrukturalnym – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy magistratu.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprasza mieszkańców do dalszego zgłaszania wniosków, tym razem w formie propozycji pisemnych, przesyłanych na odpowiednich formularzach. Będą one przyjmowane do 20 listopada. Wzory formularzy są dostępne na stronie internetowej urzędu. Można je przekazywać w formie elektronicznej na adres rm@legnica.eu lub w wersji papierowej na adres: Urząd Miasta Legnicy, kancelaria (parter), pl. Słowiański 8, 59-220 Legnica.

Uczestnicy dotychczasowych konsultacji zgłosili między innymi następujące pomysły rewitalizacyjne: modernizacja ulicy Wrocławskiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Nadbrzeżną i ul. II Armii Wojska Polskiego do placu Sybiraków, w tym wymiana nawierzchni, wprowadzenie nasadzeń zieleni, poprawa oświetlenia; wsparcie termomodernizacji i remontów kamienic; stworzenie terenów ogólnodostępnej zieleni urządzonej na przykład przy ul. Brackiej-Cmentarnej-Kartuskiej-Kazimierza Wielkiego, na placu obok kościoła św. Trójcy; budowa boiska sportowego dla dzieci i młodzieży w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1, poprawa estetyki dzielnicy, w tym opracowanie spójnych wytycznych dotyczących miejsc na składowanie odpadów na terenach posesji; zwiększenie bezpieczeństwa poprzez rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego, zaopatrzenie budynków w domofony oraz poprawę oświetlenia dzielnicy; modernizacja istniejących terenów sportu i rekreacji, w tym przede wszystkim istniejących boisk do koszykówki, budowa nowych i ogrodzenie istniejących placów zabaw dla dzieci; zmiana wizerunku dzielnicy poprzez działania promocyjne, zachęcające mieszkańców do większej dbałości o otoczenie; zorganizowanie systemu doradztwa prawnego dla mieszkańców w wydzielonym do tego celu lokalu w jednym z budynków komunalnych; cykliczna organizacja wydarzeń kulturalnych np. kina letniego, wzmacniających poczucie wspólnoty wśród mieszkańców; zorganizowanie ośrodka kulturalno-rozrywkowego przeznaczonego dla osób starszych; zorganizowanie dobrze oznaczonych przejść dla pieszych przy jednoczesnym uporządkowaniu systemu parkowania w dzielnicy oraz wprowadzenie preferencji dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

.

Dodaj komentarz