LEGNICA. Wyborcy zagłosują w 49 komisjach

IMG_8491Miasto przygotowuje się do organizacji wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w ostatnią niedzielę miesiąca, 25 maja. Prezydent powołał już składy 49 Obwodowych Komisji Wyborczych. Ich najmłodsi członkowie mają po 18 lat, a najstarsi po 82.

W Legnicy głosować będzie można w dwóch tzw. obwodach odrębnych, a ściślej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Iwaszkiewicza oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Grabskiego.

Swych przedstawicieli w każdej komisji będą mieć: SLD-UP, Europa Plus-Twój Ruch, PSL oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro. Co ciekawe, nie wszystkie punkty zdołały obsadzić swymi ludźmi PiS (nie będzie ich w dwóch komisjach) oraz PO (trzech).

W 35 komisjach zasiądą przedstawiciele Polski Razem Jarosława Gowina, w 48 Nowej Prawicy Janusza Korwin Mikke. Natomiast Ruch Narodowy zgłosił swego zaufanego tylko do jednej komisji.

Ogółem w OKW pracować będą 422 osoby, w tym 373 zgłoszone przez komitety wyborcze i 49 wskazanych przez prezydenta. Ci ostatni, zgodnie z ustawą, są pracownikami samorządów lub gminnych jednostek organizacyjnych.

JOM

Dodaj komentarz