LEGNICA. Wsiada za kierownicę bez uprawnień i zgody ojca

IMG_1246Nie ma prawa jazdy, co nie przeszkadza mu jeździć samochodem ojca. Notorycznie podbiera kluczyki do BMW i urządza sobie rajdy po okolicy. W poniedziałek bezsilny rodzic poprosił policję o pomoc w schwytaniu dziecka, ale nie chciał obciążać syna kradzieżą.

– Mieszkaniec podlegnickiej miejscowości powiadomił dyżurnego policji, że jego osiemnastoletni syn bez zgody zabrał mu kluczyki do samochodu i odjechał w kierunku Legnicy – relacjonuje podinspektor Sławomir Masojć. – Jadące BMW zauważył na terenie miasta jeden z policyjnych patroli. Funkcjonariusze usiłowali zatrzymać kIMG_0435ierującego, który nie zatrzymując się odjechał, a następnie porzucił samochód kilka ulic dalej – dodaje oficer prasowy.

BMW powróciło do właściciela. Nastolatka mundurowi zatrzymali kilka minut później. – Mimo że nie był to pierwszy przypadek samowolnego zabrania auta bez wiedzy ojca, ten nie złożył wniosku o ściganie syna. Policjanci ukarali kierującego mandatem w wysokości tysiąca złotych – informuje rzecznik legnickiej komendy.

JOM

Dodaj komentarz