LEGNICA. Więcej pogrzebów niż narodzin

IMG_8609Legnicki Urząd Stanu Cywilnego podsumował miniony rok. Urodziło się w sumie 1494 dzieci, o 11 więcej, niż rok wcześniej. Więcej jednak wydano aktów zgonu – 1731, o 16 mniej niż przed rokiem.

Wśród noworodków większość stanowią chłopcy – 52 proc. Najpopularniejszymi imionami wśród dziewczynek były: Julia, Hanna, Lena, Zuzanna i Maja, a wśród chłopców: Kacper, Jakub, Filip, Aleksander i Antoni. Lista popularności imion praktycznie nie zmienia się bardzo w ciągu ostatnich lat.

Nieznacznie, ale jednak, wzrosła ilość zawieranych małżeństw. W minionym roku w legnickim Urzędzie Stanu Cywilnego sporządzono 681 aktów małżeństwa. W 2013 roku o 18 par mniej. Ślubów z cudzoziemcami było 70. Legniczanki wiązały się głównie z Niemcami, Włochami, Francuzami, Tunezyjczykami i Turkami, a legniczanie wybierali m.in.: Niemki, Ukrainki, Brazylijki, Hiszpanki, a nawet obywatelki Tajlandii, Boliwii i Sri Lanki.

Rekordowym miesiącem do zawierania małżeństw znowu był czerwiec – 32, dla porównania w lutym ślubów było tylko 14. Niestety, zła wiadomość jest taka, że w minionym roku więcej o 26 par, niż rok wcześniej, postanowiło się rozwieść – 272 przypadki.

Z

Dodaj komentarz