Opublikowany: czw, Maj 7th, 2015

LEGNICA. Widowiskowy finał Grodów. Będą utrudnienia

aTrwa jubileuszowy 50. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakiem Grodów Piastowskich”. W Legnicy kolarze będą się ścigać w najbliższą sobotę – w ostatnim dniu zawodów. W mieście zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Kolarze ścigać się będą na 7,5-kilometrowych pętlach. Trasa przebiegać będzie ulicami Skarbka (plac Słowiański), Witelona, Wrocławską, II Armii Wojska Polskiego, al. Piłsudskiego – na wysokości skrzyżowania z ul. Mazowiecką.

Ostry start zaplanowano o godz. 14 i zakończenie około godz. 16. Start i meta będą przy ul. Skarbka (plac Słowiański). W tym roku legnicki etap wyścigu będzie bardzo widowiskowy. Kolarze dojadą aż do osiedla Piekary, gdzie mieszkańcy będą mogli śledzić przebieg rywalizacji.

W sobotę w mieście zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu samochodowego. Jak informuje wydział zarządzania ruchem drogowym, zostanie zamknięta ul. Skarbka (od ul. Mickiewicza do ul. Jaworzyńskiej) z możliwością wyjazdu z ul. Bankowej w godz. 7-11 oraz 16-18 na czas montażu i demontażu sceny.

bNa czas wyścigu zostaną zamknięte ulice: Skarbka, Witelona, Wrocławska, II Armii Wojska Polskiego, al. Piłsudskiego – w godz. 11-16. Ruch pojazdów zostanie przekierowany ul. Kartuską i Czarnieckiego. Ruch poprzeczny przez trasę wyścigu nie będzie możliwy za wyjątkiem al. Rzeczypospolitej-Moniuszki (skrzyżowanie z al. Piłsudskiego) oraz ul. Rzemieślniczej (skrzyżowanie z II Armii Wojska Polskiego), gdzie policja będzie kierowała ruchem przepuszczając pojazdy z zachowaniem warunków bezpieczeństwa.

Na placu Wilsona zostanie dopuszczony ruch pojazdów ulicami: Wrocławską/Zamkową, jadąc od strony ul. Libana oraz na ul. Libana, jadąc od strony Wrocławskiej/Zamkowej. Dodatkowo na placu Wilsona istnieje możliwość nawrotu na ul. Libana. Ruch na tym placu będzie kierowany przez policjantów. Na rondzie Niepodległości ruch będzie odbywał się bez większych utrudnień za wyjątkiem jazdy od ronda do centrum. Podobnie na skrzyżowaniu ulic Jaworzyńska-Skarbka-Muzealna-Gwarna (za wyjątkiem wyeliminowania wjazdu na ul. Skarbka). Autobusy komunikacji publicznej, których trasa pokrywa się z trasą wyścigu, zostaną przekierowane na ul. Kartuską i Czarnieckiego.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..