Opublikowany: pt, Sie 7th, 2015

LEGNICA. Uwaga! Alarmowe stężenie ozonu w powietrzu

IMG_8207Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu zawiadomił dziś legnickie służby o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla ozonu (180 µg/m3). Zjawisko zarejestrowano po raz pierwszy wczoraj o godz. 14.

Osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza powinny unikać wychodzenia na zewnątrz. Pozostali powinni do minimum ograniczać wyjścia na otwarte przestrzenie, a także wszelkie aktywności na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia.

Inspektorat ostrzega, że w związku z prognozowanymi na najbliższe dni upałami przekroczenie może się powtórzyć dzisiaj i w dniach kolejnych. Powstawaniu wysokich stężeń ozonu w powietrzu sprzyjają bowiem wysokie temperatury, silne nasłonecznienie i małe lub umiarkowane zachmurzenie.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..