LEGNICA. UFO na Kaczawie

IMG_0686Czas na budowę pływadeł. W niedzielę, 15 czerwca, rusza XVI Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Imprezę, jak co roku, organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Aby wziąć udział w spływie, najwyższa już pora na kompletowanie załogi i realizowanie pomysłu na własną samoróbkę. Inspiracją do jej zbudowania jest w tym roku UFO. Dobry pomysł na własne urządzenie pływające to połowa sukcesu, prowadzącego do zdobycia nagrody. Pula do podziału wynosić będzie 10 tysięcy złotych.

W spływie nie mogą startować załogi na fabrycznych łodziach, kajakach lub innym sprzęcie wodnym ze sklepu. Samoróbka może być napędzana siłą rąk załogi, wiatrem lub nurtem rzeki. W każdym przypadku powinna być trwała i bezpieczna dla uczestników.

Załoganci mają do przepłynięcia kilometrowy szlak wodny – od mostu Bielańskiego do portu przy kościele św. Jacka, bez przybijania do brzegów rzeki. Poziom Kaczawy na czas spływu zostanie podniesiony o pół metra, dzięki spuszczeniu wody ze zbiornika Słup. W porcie Legnica odważnych szkutników i marynarzy witać będzie Miłkowicka Orkiestra Dęta oraz zespół Private Dancer.

Start w niedzielę, 15 czerwca o godz. 16 spod mostu Bielańskiego. Regulamin Spływu dostępny jest na stronie www.osir.legnica.pl. Zapisy w siedzibie OSiR, e-mail: ci@osir.legnica.pl, w dniu imprezy do godz. 15 w biurze zawodów przy moście Bielańskim.

ŹRÓDŁO UM LEGNICA

Dodaj komentarz