LEGNICA. Udany debiut Dariusza Żurawia

PA3_7952

Jeszcze przed spotkaniem Miedzi z Puszczą Niepołomice głównym tematem w Legnicy były zmiany na stanowisku trenerskim. Duet Adam Fedoruk – Piotr Tworek został zastąpiony byłym zawodnikiem niemieckiego Hannoveru 96 – Dariuszem Żurawiem. Zmiana ta pozytywnie zadziałała na poczynania „Miedzianki”, która w ramach 29. kolejki I ligi bez najmniejszego problemu ograła Puszczę 3:0. Dwie bramki zdobył Zbigniew Zakrzewski, a jedną Mateusz Szczepaniak.

Trener Dariusz Żuraw, dla którego sobotni pojedynek był debiutem na ławce trenerskiej Miedzi, zaskoczył już wyjściowym składem na mecz z Puszczą. Po raz pierwszy w tej rundzie w jedenastce znalazł się środkowy pomocnik Bartosz Nowak, który w zimowej przerwie trafił do Legnicy z Polonii Bytom. Do bramki wrócił też Aleksander Ptak. Ale w pierwszej połowie nie miał zbyt wielu interwencji. Do wytężonej pracy zmusił go tylko raz w 39. min Strózik, który strzelał z kilkunastu metrów, ale golkiper Miedzi nie dał się zaskoczyć. Legnicka drużyna mogła objąć prowadzenie już w 8. min. Wówczas Sobieszczyk interweniował niepewnie, Zakrzewski strzelał głową, ale bramkarz Puszczy w ostatniej chwili zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. W 20. min był jednak bez szans, gdy Zakrzewski głową strącił piłkę dośrodkowaną przez Madejskiego i wyprowadził Miedź na prowadzenie. Ten sam zawodnik w 36. min w identyczny sposób pokonał Sobieszczyka – tym razem dogrywał Wołczek. W drugiej połowie Miedź kontrolowała mecz i jeszcze podwyższyła wynik. W 74. min z lewej flanki w pole karne dogrywał Łobodziński, a do siatki obok bezradnego Sobieszczyka trafił Mateusz Szczepaniak i ustalił wynik meczu na 3:0.

Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 3:0 (2:0)

Bramki: Zakrzewski 2 (20 min, 36 min), Szczepaniak (74 min).
Żółte kartki: Łobodziński, Szczepaniak oraz Wełna, Wierzba, Cholewiak, Biernat, Perez.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
Widzów: 1500.

MIEDŹ: Ptak – Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Nowak, Madejski (79 Szymański), Łobodziński, Szczepaniak, Zakrzewski (73 Chrzanowski).

PUSZCZA: Sobieszczyk – Biernat, Perez, Wełna, Borovicanin (78 Kotwica), Strózik, Uwakwe, Zaremba, Nowak (53 Wierzba), Cholewiak, Staroń (67 Magdziński).