LEGNICA. Trzeba uzbroić się w cierpliwość

IMG_8542To będzie trudny czas dla wszystkich kierowców. W poniedziałek rusza zapowiadana od dawna przebudowa ul. Jaworzyńskiej. Wkrótce prace rozpoczną się także na ulicach Witelona i Skarbka. Wykonawcy szykują się już do pracy, a instytucje odpowiedzialne za inwestycje obmyślają, jak całkowicie nie sparaliżować miasta.IMG_8565

Rewolucja zacznie się niewinnie: od zamknięcia fragmentu ulicy Grabskiego, pomiędzy Jaworzyńską a Wojska Polskiego. W tym miejscu mają zniknąć kwitnące już drzewa i budynki starego folwarku. Do 1 kwietnia droga będzie w pełni przejezdna, choć trzeba się liczyć ze zwężeniem jezdni, zakazem wyprzedzania i ograniczeniem prędkości.

ImageScaler.ashxPrawdziwy problem zacznie się 2 kwietnia, kiedy to fragment ul. Grabskiego zostanie zamknięty aż do 30 listopada i zaczną obowiązywać objazdy ulicami: Wojska Polskiego, Grunwaldzką i Jaworzyńską.

Natomiast w drugim tygodniu kwietnia ruszy remont skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej, na wysokości ul. Szkolnej, z Muzealną, Skarbka i Gwarną. Teraz specjaliści głowią się nad tym, jak ma wyglądać ruch samochodowy w centrum miasta, bowiem wkrótce ma się dodatkowo rozpocząć modernizacja połączonych ulic Skarbka i Witelona: od placu Wilsona aż do ul. Jaworzyńskiej.

JOM

Dodaj komentarz