LEGNICA. Testowanie na ekranie

053Trwa sprawdzanie elektronicznych tablic informacyjnych, zainstalowanych na przystankach przy ulicach Skarbka, Pocztowej, Wrocławskiej i II Armii Wojska Polskiego. Wszystkie wyświetlają bieżący rozkład jazdy autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

– To kolejne elementy, instalowane w ramach budowy zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy magistratu. – Docelowo dzięki nim pasażerowie oczekujący na przyjazd autobusu uzyskają dokładną informację o jego przyjeździe na przystanek – dodaje.

Równocześnie trwa wyposażanie 62 autobusów miejskich w komputery pokładowe, odbierające, przetwarzające i przesyłające informacje. Wcześniej w pięciu newralgicznych punktach miasta – na ulicach Pocztowej, Witelona, Wrocławskiej, Jaworzyńskiej i al. Piłsudskiego zainstalowane zostały na bramownicach tablice o zmiennej treści, które przekażą kierowcom ważne informacje dotyczące wypadków, objazdów, korków, czy też doradzą, jak najszybciej dojechać np. do centrum miasta. Tablice te są podłączane do sieci i wkrótce również poddane będą testom.

FOT. UM LEGNICA

Dodaj komentarz