LEGNICA. Szwedzka firma naprawi Jaworzyńską

IMG_3857Skanska Warszawa wygrała przetarg na przebudowę ulicy Jaworzyńskiej. Jej oferta okazała się najlepsza spośród czterech firm zainteresowanych wykonaniem tej inwestycji. Zwycięzca zaproponował cenę niemal 52 mln zł brutto i dziesięcioletnią gwarancję.

–Przy wyborze wykonawcy brane były pod uwagę dwa kryteria: cena i gwarancja jakości – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Komisja przetargowa, zajmująca się tym należącym do największych zamówień publicznych w ostatnich latach, sprawdziła i zweryfikowała między innymi około trzech tysięcy pozycji zawartych w dokumentacjach kosztorysowych i postanowiła przyjąć ofertę złożoną przez firmę Skanska – dodaje.

Przebudowa ul Jaworzyńskiej podzielona została na cztery etapy, by ta ważna arteria komunikacyjna nie była całkowicie wyłączana z ruchu. Skrzyżowanie Jaworzyńskiej z ul. Skarbka powinno być gotowe do końca czerwca br. Natomiast skrzyżowanie z ulicą Grabskiego i odcinek Grabskiego od Wojska Polskiego do Jaworzyńskiej mają być zbudowane do 22 grudnia 2014 r.

JOM

Dodaj komentarz