LEGNICA. Studenci rozpoczęli rok akademicki (FOTO, WIDEO)

IMG_2437Ponad 1200 studentów pierwszego roku zainaugurowało rok akademicki na największej uczelni w Legnicy. Najczęściej wybieranym kierunkiem było bezpieczeństwo wewnętrzne i administracja. 120 osób od tego roku będzie kształcić się na fizjoterapeutów.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej uczy się 4 tys. studentów. W tym roku udało się zrekrutować o kilka procent więcej nowych studentów niż rok temu.

– Jest to dla nas wynik bardzo zadowalający, biorąc pod uwagę niż demograficzny, mamy w tym roku dużo lepszą rekrutację niż rok temu – mówi Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy

Studenci Państwowej Wyższej Szkoła Zawodowej w Legnicy mogą uczyć się na 14 kierunkach. Najbardziej oblegane są jednak bezpieczeństwo wewnętrzne i administracja. Modna zrobiła się również dietetyka.

– Sama stosuję dietę, sama zdrowo się odżywiam, interesuje mnie to dlatego wybrałam taki kierunek – mówi Natalia, studentka PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Od dawna obiecywano utworzenie nowego kierunku. Od tego roku legnicka PWSZ będzie już kształcić nowych fizjoterapeutów.

– Na fizjoterapię zapisało się 120 studentów. To naprawdę zadowalający wynik. Uważamy to za nasze duże osiągnięcie – mówi prof. dr hab. inż. Ryszard Pisarski, rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego wystąpił chór kameralny z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

.

Dodaj komentarz