Legnica: Przybywa chodników na Piekarach

Inwestycyjna ofensywa na osiedlu Piekary trwa. Niedawno informowaliśmy o oddanych do użytku mieszkańców nowych parkingach, teraz magistrat chwali się zakończeniem kolejnych mniejszych inwestycji.

150 tys. zł kosztowały zakończone już prace przy ul. Gałczyńskiego i Witkiewicza, gdzie wyremontowano dwa chodniki. Przy drugiej z ulic deptak jest już gotowy po stronie numerów nieparzystych. Prace po przeciwnej stronie już ruszyły. Budowlańcy pozbędą się tam zniszczonej nawierzchni, zastępując ją kostką betonową.

– Koszt prac to około 40 tys. zł. W rejonie tej ulicy przebudowywany jest też teren wokół pawilonu. Niebawem remontowany będzie chodnik przy ul. Tatrzańskiej na Piekarach A – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Legniccy urzędnicy przypominają, że w tym roku z nowych chodników mogli cieszyć się już mieszkańcy ulic: Radosnej, Świerkowej, Batorego, Działkowej, Horyzontalnej, Wańkowicza, Gombrowicza, Gałczyńskiego, Staffa, Norwida, Iwaszkiewicza, Witkiewicza, Okrzei i Fiołkowej. Wartość prac we wszystkich wymienionych miejscach to ok. 900 tys. zł.

– W tegorocznym budżecie na przebudowy i remonty chodników miasto przeznacza około 1,8 mln zł, nie wliczając w to zadań tego typu, realizowanych w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. W tej formule przebudowano w tym roku chodniki przy ul. Gwiezdnej, Paderewskiego, Batorego i Torowej – wylicza Rodak.

źródło: UM Legnica

Dodaj komentarz