Legnica: prezydent zwołuje nadzwyczajną sesję

Fot. Paweł Pawlucy
Fot. Paweł Pawlucy

Już w piątek, 10 lutego, legniccy radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji poświęconej rządowej reformie oświaty. Nad jakimi sprawami się pochylą?

Piątkowa sesja będzie niemal w całości poświęcona sprawom dotyczącym nadchodzącym zmianom w szkolnictwie. Poza propozycjami korekt w budżecie miasta rajcy zajmą się projektami uchwał m.in. w sprawie przeniesienia siedziby wybranych szkół średnich czy uruchomienia nowych specjalności.

– Zgodnie z kalendarzem wdrażania założeń rządowej reformy oświaty, legnicki samorząd opracował intencyjne projekty uchwał. Dotyczą one zarówno zmian, jakie będą wprowadzane, jak i sieci szkół w mieście – tłumaczy Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Jakie zmiany urzędnicy planują wprowadzić w życie w związku z rządową reformą? Swoją siedzibę ma zmienić Zespół Placówek Specjalnych, a także VII Liceum Ogólnokształcące. Z kolei w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych i Zespole Szkół Ekonomicznych powstaną nowe kierunki kształcenia. Ze szkolnej mapy Legnicy zniknie m.in. VI LO.

Dodaj komentarz