LEGNICA. Powiat ma rzecznika

IMG_0434Bartłomiej Rodak – były dziennikarz tygodnika „Konkrety.pl”, miłośnik przedwojennej historii Legnicy, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a do ubiegłego tygodnia także rzecznik prasowy tej partii w regionie, od lutego odpowiada za politykę informacyjną starostwa legnickiego.

– Doszliśmy do wniosku, że przydałaby się nam osoba do kontaktu z dziennikarzami i powołaliśmy rzecznika prasowego – tłumaczy sekretarz powiatu, Stanisław Warchoł. – Nasze kontakty z mediami nie były zadowalające, dostrzegliśmy problem i postanowiliśmy to naprawić – dodaje urzędnik.

Powiat miał specjalistę od kontaktów z redakcjami w pierwszej kadencji samorządu. Był nim wówczas Nikodem Mielcarek, także były dziennikarz związany m.in. z „Konkretami”.

Bartłomiej Rodak do ubiegłego tygodnia był rzecznikiem prasowym legnickiego SLD. Swą rezygnację z funkcji tłumaczył względami osobistymi, nie ujawniając jednak swego nowego zajęcia. Doświadczenia w kontaktach z mediami nabrał podczas ubiegłorocznych kampanii wyborczych do Parlamentu Europejskiego i samorządu. Zresztą zawsze może liczyć na wsparcie ojca – rzecznika prasowego prezydenta Legnicy, Arkadiusza Rodaka – którego gabinet mieści się po drugiej stronie placu Słowiańskiego.

Z

Dodaj komentarz