LEGNICA. Poszukują świadków obławy

IMG_9034Świadków policyjnego pościgu, podczas którego radiowóz gonił za srebrnym renault clio, poszukuje legnicka policja. Do zdarzenia doszło we wtorek, 30 grudnia 2014 roku, około godz. 21.30.

Kierowca francuskiego samochodu, przejeżdżający ul. Senatorską w Legnicy, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Następnie, łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego, uciekał ulicami miasta, a następnie wyjechał w kierunku Jaroszówki. Jadąc bez włączonych świateł, z prędkością ponad 100 km na godzinę zjechał na pobocze, zmuszając do gwałtownej ucieczki trzyosobową rodzinę.

– Po kilkunastu kilometrach funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Jest to trzydziestoletni legniczanin nieposiadający w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do trzech lat – informuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji.

Policjanci proszą świadków ucieczki i osoby, które znalazły się w niebezpieczeństwie podczas pościgu za zbiegiem, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Legnicy: pod numery telefonów 76 876-15-32 lub 76 876-16-12.

Z

Dodaj komentarz