LEGNICA. Pomogą przełamać barierę językową

szkolenie z miganiaTutejszy oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do siebie osoby, które chcą poznać podstawy języka migowego. Będzie okazja nauczyć się alfabetu, zwrotów grzecznościowych oraz migania prostych zdań, przydatnych podczas rozmowy.

Szkolenie odbędzie się w środę, 21 maja o godz. 11 w siedzibie ZUS przy ul. Władysława Grabskiego 26 w sali nr 200. Udział w nim jest nieodpłatny. Zapisy pod nr tel. 76 876-41-63 – obowiązuje kolejność zgłoszeń. W spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 30 osób.

Warsztaty odbędą się w ramach Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS, organizowanego tego dnia w placówkach ubezpieczyciela w całym kraju. W legnickim spotkaniu wezmą udział przedstawiciele legnickiego Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych.

– Dzięki współpracy i wsparciu pracowników ZUS przez członków PZG, uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak przełamać bariery w kontaktach z osobami niesłyszącymi – informuje Emilia Nowakowska z Wydziału Organizacji i Analiz legnickiego ZUS.

JOM

Dodaj komentarz