LEGNICA. PiS ma nowego człowieka w radzie

IMG_7009 Od dziś legnicki samorząd ma nowego radnego. Został nim Zbigniew Rogalski, który swój mandat zawdzięcza partyjnej koleżance Ewie Szymańskiej z Prawa i Sprawiedliwości. Wieloletnia radna wygrała wybory parlamentarne i została posłanką.

Zbigniew Rogalski w ubiegłorocznych wyborach samorządowych otrzymał zaledwie 141 głosów – dla porównania jego poprzedniczkę poparło 630 wyborców więcej. Dziś reprezentant osiedla Piekary złożył uroczyste ślubowanie. Gratulacje otrzymał z rąk prezydenta Tadeusza Krzakowskiego oraz przewodniczącego rady, Wacława Szetelnickiego.

Legnicka rada spotyka się dziś po raz ostatni w tym roku. Do południa zdążyła m.in. jednogłośnie przegłosować tzw. uchwałę krajobrazową, porządkującą miejską estetykę, oraz wybrać swych delegatów do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

IMG_7048Podczas ostatniego z wymienionych głosowań towarzyszyły spore emocje. Radni mogli bowiem wybrać spośród siebie trzech delegatów. Problem polegał na tym, że zgłoszono cztery osoby. Radny PiS, Krzysztof Ślufcik, domagał się przeprowadzenia tajnego głosowania. By niepotrzebnie nie przedłużać obrad, jeden z pretendentów – Ignacy Bochenek z trzyosobowego klubu Porozumienie dla Legnicy – zrezygnował z kandydowania.

I tak do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego weszli: Wojciech Cichoń – z czteroosobowego klubu prezydenckich radnych, Anna Płucieniczak z ośmioosobowego klubu PiS oraz wiceprzewodniczący rady Jacek Kiełb z liczącego osiem osób klubu Platformy Obywatelskiej.

Wkrótce radni debatować będą nad uchwałą budżetową na 2016 rok. Szczegóły niebawem.

Dodaj komentarz