LEGNICA. Piątek z Andą Rottenberg

anda_rotenberg_lJedna z najbardziej znanych byłych legniczanek, Anda Rottenberg, odwiedzi rodzinne miasto w ramach promocji książki „Już trudno”. To wywiad rzeka ze znaną krytyk sztuki, której autorką jest Dorota Jarecka. Bohaterka rozmowy spotka się z czytelnikami w przyteatralnej kawiarni Ratuszowa w piątek, 28 marca, o godz. 18.

Na opublikowanie niezwykłego wywiadu zdecydowało się Wydawnictwo Krytyka Polityczna. Książka ukazała się w tym roku i – jak czytamy w materiałach promocyjnych – jest to historia emancypacji, która zaczyna się w latach 60. od momentu pierwszych zawodowych kroków Rottenberg w warszawskiej Zachęcie, gdzie oprowadzała wycieczki i pisała protokoły z przyjęcia obrazów. Rozwija się na tle przełomowych momentów w historii Polski: roku 1968, 1976, 1980 i 1989. Każdy z nich inaczej przeplata się tu ze sztuką.

Przez wiele lat Rottenberg usiłowała założyć w Warszawie muzeum sztuki nowoczesnej. Dzisiaj korzysta ze sławy autorki wystaw, tekstów o sztuce oraz autobiograficznej książki Proszę bardzo. Pracuje nad kolejnymi wystawami, wykłada w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i jeździ po Warszawie na rowerze.

WON/FOT. MATERIAŁY PROMOCYJNE

Dodaj komentarz