LEGNICA. Pamiętają o czworonożnych pasażerach

KD1Upały bywają męczące nie tylko dla ludzi. Zwierzętom w tych temperaturach też nie jest łatwo. Na dworcu w Legnicy, w ramach akcji „Miska z wodą”, czworonożni pasażerowie mogą orzeźwić się zimną wodą.

Od sierpnia zeszłego roku do teraz Koleje Dolnośląskie przewiozły w swych pociągach prawie pięć tysięcy psów. – A każdy pasażer jest dla nas ważny – podkreślają pracownicy transportowej spółki.

W przestrzeni miejskiej możemy spotkać miejsca przyjazne czworonogom. Instytucje użyteczności publicznej i prywatne sklepy coraz częściej zapraszają w swe progi czworonogi, żeby nie musiały zostawać w samochodach, kiedy ich właściciele załatwiają swoje sprawy.

KD2– Stało się to trendem, który jednak poza wartością wizerunkową przynosi wymierne korzyści. Wszelkie tego typu akcje mają jedno zadanie: pomóc psom znosić upały. Nasze miski będą napełniane świeżą wodą przez pracowników w miarę potrzeb – deklarują Koleje Dolnośląskie.

Akcja ma również wymiar społeczny, przypomina o tym, że zwierzę nie jest przedmiotem i uwrażliwia na jego potrzeby, tak bliskie potrzebom nas samych. Przy okazji przewoźnik przypomina pasażerom o zasadach przewozu zwierząt, z troski o ich bezpieczeństwo i bezpieczeństwo współpasażerów. Regulamin dostępny jest m.in. na stronach internetowych KD.

FOT. KD

Dodaj komentarz