LEGNICA. Od piątku wahadło na Jaworzyńskiej

IMG_7422Jak informuje firma Skanska, od 22 maja zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na przebudowywanym odcinku ul. Jaworzyńskiej – od skrzyżowania z ul. Borsuczą do Wilczej.

Zmiana organizacji ruchu wiąże się z frezowaniem starej nawierzchni asfaltowej. Po zakończeniu tych robót ruch wahadłowy zostanie przeniesiony na kolejne fragmenty jezdni.

Przebudowa ul Jaworzyńskiej – na długości od ul. Borsuczej (tuż przy skrzyżowaniu z obwodnicą zachodnią) do Boiskowej (przy dawnym szpitalu położniczym) – wchodzi w etap prac czysto drogowych. Po sfrezowaniu asfaltu będzie wykonana m.in. nowa konstrukcja jezdni, a potem nastąpi położenie nowej warstwy asfaltu.

Według wykonawcy robót, firmy Skanska, prace potrwają do końca czerwca. Jeżeli nie pojawią się niesprzyjające okoliczności, to już w lipcu pojedziemy na tym odcinku drogi po nowej nawierzchni asfaltowej. Wykonawca prosi kierowców o ostrożną jazdę, przeprasza też za wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Równocześnie z pracami na jezdni trwają roboty przy budowie chodników. Tutaj postęp prac jest bardzo widoczny. Na tym odcinku ul. Jaworzyńskiej położona została już kanalizacja deszczowa, która biegnie aż do Kaczawy. Wykonano też kanały technologiczne dla różnych sieci.

.

Dodaj komentarz