Legnica oczami przedszkolaków

Legnickie przedszkolaki piszą wspólnie bajkę o swoim mieście. Każdy z rozdziałów tej opowieści jet tworzony przez podopiecznych innej placówki. W ten sposób dzieci mają pobudzać wyobraźnię, a autorkami projektu są dwie legnickie nauczycielki.

W sumie w projekcie wzięło udział 11 przedszkoli. Bohaterka książki otrzymała imię Julka, to dziewczynka z dwoma kucykami, blond włosami i brązowymi oczami, a w każdym z rozdziałów dziewczynka jest w innej części Legnicy.

– Dzieci same ustalały jak ma wyglądać dzień z życia Julki. Miały masę pomysłów. Co ciekawe, kłóciły się nawet o to, jaki smak ma mieć nadzienie w pączkach, które jadła dziewczynka – mówi Justyna Łukasiewicz, z Miejskiego Przedszkola nr 6 dla Dzieci Słabowidzących, pomysłodawczyni projektu.

Pomysł spodobał się innym przedszkolom. Dzięki temu powstanie czternaście rozdziałów książki.

– My napisałyśmy tylko wstęp do tej bajki. Zależało nam na tym, żeby mali legniczanie poznali lepiej swoje miasto – dodaje Marta Plaszczyk z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Legnicy, pomysłodawczyni projektu.

Do projektu przyłączył się także legnicki teatr. Zwieńczeniem całej akcji ma być nagranie bajki w formie audiobooka, a swoich głosów użyczą legniccy aktorzy.

– Chcemy, żeby ten audiobook był dostępny dla wszystkich. Książka będzie także dostępna w formie papierowej – zaznacza Justna Łukasiewicz.

Organizatorki akcji chcą również zabrać przedszkolaki na wycieczkę po mieście śladami bohaterki.

Dodaj komentarz

*

code