LEGNICA. Na wiosnę będzie gotowa

IMG_2196popŁagodna zima sprzyja pracom modernizacyjnym w parku Miejskim, gdzie trwa drugi etap przebudowy alei Orła Białego, na odcinku od alei Białej do ulicy Krasińskiego. Wszystko powinno być gotowe na wiosnę.

Przebudowa podzielona została na dwa etapy. W pierwszym wykonano prace na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do al. Białej. W czasie wakacji modernizację zawieszono, by bez zakłóceń można było wypoczywać w parku. Kolejne roboty rozpoczęły się pod koniec listopada zeszłego roku.

Zerwana już została stara nawierzchnia asfaltowa. – Kolejne, wykonane już prace, to utwardzenie alejek i ścieżek rowerowych oraz ułożenie krawężników – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy magistratu. – W dalszej kolejności ułożona zostanie estetyczna i wygodna nawierzchnia wykonana z kostki. Wytyczone będą też ścieżki rowerowe, ustawione ławki, latarnie i kosze na śmieci – wylicza urzędnik.

Nowy odcinek będzie identyczny, jak ten przebudowany przed wakacjami. W okolicach placu zabaw pojawi się kolejny zdrój z czystą wodą do picia.

FOT. UM LEGNICA

Dodaj komentarz