LEGNICA. Morderca to wielokrotny recydywista

IMG_1476Nie tylko zabójstwo kobiety ma na swym koncie 59-letni Andrzej N. Legniczanin, który 1 maja br. skatował na śmierć swą 42-letnią partnerkę, odpowiada już przed legnickim sądem za znęcanie się nad córką i wnuczką innej konkubiny, z którą zamieszkiwał w 2012 roku w przerwie odbywania kary w innej sprawie. Po tym, jak na oczach znajomych doprowadził do śmierci kobiety – matki swego 19-letniego syna – sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.

– Andrzej N. jest wielokrotnym recydywistą, karanym wcześniej za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym rozbój z użyciem broni palnej i noża, groźby karalne, pobicia oraz kradzieże, a także prowadzenie auta po pijanemu – wylicza Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Ostatni raz legniczanin usłyszał wyrok pod koniec 2005 roku. Wówczas Sąd Okręgowy w Legnicy skazał go na 8,5 roku więzienia. Karę odbył w całości, zakład karny opuszczając niecały rok temu. Miał jednak przerwę w odbywaniu kary, podczas której zamieszkał u innej kobiety i pastwił się nad jej bliskimi.

JOM

Dodaj komentarz