LEGNICA. Młodzi adepci zagrają w turnieju

MIEDZ-logo-tarcza-ok

W piątek 2 maja Miedź Legnica zaprasza wszystkich kibiców na turniej 9-latków (rocznik 2005) „Żak Cup Sport i Zabawa”. Rywalizacja młodych adeptów futbolu zapowiada się niezwykle ciekawie, a wśród zaproszonych drużyn obok Miedzi zobaczymy m.in. akademie Śląska Wrocław czy Piotra Reissa.

To już druga edycja turnieju dla młodych piłkarzy. Przed rokiem Miedź zebrała świetne recenzje za pomysł i organizację zawodów. Teraz klub chce podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Na tegoroczny turniej Żak Cup Sport i Zabawa do Legnicy przyjadą wiodące w regionie zespoły żaków, ale nie tylko, bo wśród zgłoszonych drużyn jest m.in. poznańska Akademia Piotra Reissa. W piątek w godz. 9.00-16.00 na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnia przy ul. Hetmańskiej w Legnicy będzie rywalizowało 8 drużyn żaków podzielonych na dwie grupy. Mecze będą rozgrywane systemem 2 x 10 minut, a skład każdej drużyny to pięciu graczy z pola i bramkarz, czyli w sumie sześciu zawodników.

W turnieju, obok gospodarzy – MKS Miedź Legnica – zagrają: Chrobry Głogów, COMT Bolesławiec, Zagłębie Lubin, Akademia Piotra Reissa, Olimpic Wrocław, WKS Śląsk Wrocław i MKS Oława.

Dodaj komentarz