LEGNICA. Miedź remisuje z Chojniczanką

PA3_2363

W meczu 30. kolejki I ligi Miedź zremisowała w Chojnicach z Chojniczanką 1:1. Bramkę dla gospodarzy w pierwszej połowie zdobył Błażej Radler. Wyrównał Wojciech Łobodziński. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę, po czerwonych kartkach dla Radlera i Midzierskiego.

Pod nieobecność pauzującego za nadmiar żółtych kartek Mateusza Szczepaniaka trener Dariusz Żuraw na środku pomocy postawił na Bartosza Nowaka, a ten w pierwszej połowie mógł wyprowadzić Miedź na prowadzenie. W 37. min piłkę rywalowi odebrał Cierpka, zagrał na skrzydło do Łobodzińskiego, a ten wyłożył futbolówkę przed pole karne właśnie do Nowaka. Młody pomocnik przymierzył pięknie w samo okienko bramki rywali, ale kapitalną paradą przed stratą gola uratował swój zespół bramkarz Karol Szymański, który jedną ręką zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Miedź często gościła pod bramką Chojniczanki, natomiast gospodarze długimi fragmentami byli cofnięci na swoją połowę, szukając okazji do przechwytu i kontry. Mimo to właśnie oni objęli przed przerwą prowadzenie. Z rzutu rożnego na długi słupek dośrodkował Mrozik, a Radler strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania Miedź mogła doprowadzić do remisu – po szybkim rozegraniu piłki Madejski zbiegł ze skrzydła do środka pola i z kilkunastu metrów uderzył potężnie lewą nogą na bramkę Chojniczanki. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką.

W drugiej połowie Miedź coraz bardziej przeważała, a efektem była bramka wyrównująca w 68. min. Łobodziński miał piłkę z boku pola karnego i wydawało się, że będzie dośrodkowywał, tymczasem po jego uderzeniu futbolówka wpadła do bramki obok zaskoczonego Szymańskiego.  Miedź poszła za ciosem i w kolejnych akcjach była bliska wyjścia na prowadzenie. W jednej z akcji Łobodziński dogrywał do Nowaka, ale jego strzał zablokował obrońca, w innej bliski zdobycia gola był Chrzanowski, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. W ostatnich minutach było jednak mnóstwo emocji, gra się zaostrzyła, a zespoły kończyły mecz w dziesiątkę – czerwone kartki zobaczyli Radler oraz Midzierski. Boisko na noszach, po brutalnym faulu rywala, opuścił Cierpka. Po meczu obaj trenerzy solidarnie zwrócili uwagę na bardzo słabą pracę sędziów.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – MIEDŹ LEGNICA 1:1 (1:0)

Bramki: Radler (40) oraz Łobodziński (68).
Żółte kartki: Feciuch, Chyła, Radler, Jankowski oraz Midzierski, Wołczek, Zakrzewski.
Czerwone kartki: Radler (79) oraz Midzierski (90).
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).

CHOJNICZANKA: Szymański – Mysona, Radler, Jankowski, Chyła, Feciuch, Iwanicki (70 Gancarczyk), Duda (60 Ostalczyk), Rybski (82 Jędrzejczyk), Mrozik, Mikołajczak.

MIEDŹ: Ptak – Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz (59 Chrzanowski), Cierpka (83 Burkhardt), Madejski (77 Szymański), Łobodziński, Nowak, Zakrzewski.