LEGNICA. Miedź oddaliła się od awansu

siodPiłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica przegrali pierwszy mecz barażu pierwszego stopnia. Legniczanie przegrali w Malborku z tamtejszą Pomezanią różnicą pięciu bramek. Rewanż odbędzie się w Legnicy.

Podopieczni Piotra Będzikowskiego fatalnie weszli w mecz i już na jego początku przegrywali 1:8. To właśnie początek ustawił całe spotkanie. Od dziesiątej minuty legniczanie zaczęli odrabiać starty, co nie przychodziło im zbyt łatwo. Do przerwy gospodarze wygrywali różnicą sześciu bramek. W drugiej połowie legniczanie złapali wiatr w żagle i rzucali kolejne bramki. Jeszcze w 55. minucie było 25:22. W końcówce lepiej spisali się gospodarze, którzy wygrali ostatecznie 29:24.

Polski Cukier Pomezania Malbork – Siódemka Miedź Legnica 29:24 (16:10)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela – Potoczny 6, Cieślak 6, Dukszto 5, Wiak 5, Hanis 3, Perwenis 2, Cielątkowski 1, Suwisz 1 oraz Dawidowski, Baraniak.

Siódemka Miedź: Mazur, Matkowski – Szuszkiewicz 8, Majewski 5, Płaczek 4, Kozłowski 3, Makowiejew 2, Nastaj 2 oraz Skiba, Czuwara, Wita, Będzikowski.