LEGNICA. Mają złodziei, nie znają ich ofiar

lupyW ciągu ostatnich trzech miesięcy ukradli co najmniej sześć samochodów. Policja zatrzymała sprawców. To dwaj legniczanie w wieku 25 i 29 lat. Teraz poszukiwane są osoby, które padły ich ofiarą.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili miejsce przechowywania seata toledo, skradzionego kilkanaście dni temu na terenie gminy Legnickie Pole. Samochód ukryty był na prywatnej posesji w podlegnickiej miejscowości. Zatrzymano dwóch mężczyzn przechowujących skradziony pojazd.

– W toku dalszych czynności ustalono i zatrzymano także dwóch sprawców kradzieży tego samochodu – ujawnia podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji. – Zabezpieczono również przedmioty, które znajdowały się w skradzionych autach. Ich właściciele nie są do tej pory znani – dodaje rzecznik.

Stąd policjanci proszą o kontakt osoby, które na załączonych zdjęciach rozpoznają należące do nich przedmioty: sztalugę malarską, fotelik i wózek dziecięcy oraz lodówkę turystyczną. Właściciele proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Legnicy – tel. 76 876-14-30 lub 997.

Zatrzymani na trzy miesiące trafili do aresztu. Jeden z nich był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. U jednego ze złodziei znaleziono ponadto przedmioty pochodzące z włamania do mieszkania w Legnicy.

FOT. ARCHIWUM POLICJI

Dodaj komentarz