LEGNICA. Kryminalista zaatakował seniorkę

IMG_2551W jednym z legnickich salonów gier młody mężczyzna napadł na 79-letnią kobietę, która chwilowo zastępowała w pracy znajomą. Seniorka długo walczyła z bandytą, a następnie przekazała policjantom informacje, dzięki którym błyskawicznie zatrzymano napastnika.

Do zdarzenia doszło w przedświąteczny wtorek po godz. 16. – Do salonu wszedł młody mężczyzna i zaczął grać na jednej z maszyn. Kiedy z pomieszczenia wyszły inne osoby, zgasił światło i zaatakował kobietę. Usiłował ukraść jej torebkę. Wywiązała się szamotanina. Seniorka dłuższą chwilę walczyła z napastnikiem. Bandyta szarpał ją, przewrócił na ziemię i kopał. Po pewnym czasie udało mu się wyrwać i uciec z torebką, w której było około 200 złotych – relacjonuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji.

Po napaści kobieta powiadomiła telefonicznie policję. Po kilku minutach jeden z patroli zatrzymał bandytę. Torebka z pieniędzmi udało się odzyskać.

Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Odbywał wyrok w zakładzie karnym i teraz przebywał na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Policjanci wystąpią z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Z

Dodaj komentarz