LEGNICA. Kolejna wygrana szczypiornistów Miedzi

miedz

Piątą wygraną z rzędu zanotowali piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica. Podopieczni Piotra Będzikowskiego w meczu na szczycie pierwszej ligi grupy B wygrali z Olimpią Piekary Śląskie.

Mecz jak na szlagier przystało od początku był bardzo wyrównany i chociaż to gospodarze prowadzili, nie potrafili wypracować sobie wyraźniejszej przewagi. Prym w pierwszej części meczu wiodło dwóch zawodników: Kacper Adamski i Tomasz Kozłowski, którzy w pierwszej odsłonie zdobyli łącznie 12 bramek. Do przerwy zawodnicy Miedziaki prowadzili 18:15.

Decydujące o losach spotkania były pierwsze fragmenty drugiej połowy, a dokładnie dziesięć minut. Wówczas legniczanie zdobyli sześć bramek z rzędu i prowadzili 25:18. Przyjezdni w końcówce zmniejszyli straty do trzech bramek, ale legniczanom już nic nie mogło odebrać zwycięstwa.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Piekary Śląskie 34:30 (18:15)

Siódemka: Buchcic, Mazur – Szuszkiewicz 3, Adamski 7, Siekaniec 1, J. Czuwara 2, W. Czuwara 4, Orzłowski, Piwko 5, Wita 1, Kozłowski 11, Wojkowski.

Olimpia: Kowalczyk, Wasilkowski – Kurełek 1, Ogórek 1, Parzonka, Smolin 4, Kurzawa 8, Chojniak 1, Włoka 3, Chromy, Cieniek 6, Rosół 5, Tatz 1, Wicik, Danysz.

Dodaj komentarz