LEGNICA. Kolejne objazdy, zakazy i zatory. Jednym słowem: makabra!

IMG_4919Po mieście jeździ się koszmarnie, a za dwa dni będzie jeszcze gorzej. Od najbliższej środy rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Jaworzyńskiej ze Skarbka, Muzealną i Gwarną. To już trzecia inwestycja w tym rejonie, prowadzona w tym samym czasie!

Kierowcy muszą się przygotować na kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na pobliskiej ul. Andresa obowiązywać będzie zakaz postoju i zatrzymywania, ponieważ tędy mają jeździć autobusy. Dlaczego na objazd nie wybrano znacznie szerszej ul. Rataja? Tego nie wiadomo.

Od 9 kwietnia skrzyżowanie będzie całkowicie wyłączone z ruchu 20140402_174004aż do wysokości ul. Szkolnej. Do końca czerwca w tym rejonie nie będą się mogły poruszać samochody o ciężarze powyżej 8 ton. Wyjątek stanowią autobusy komunikacji publicznej i pojazdy obsługujące budowę. Pozostałe mają wjeżdżać do miasta z obwodnicy zachodniej przez ul. Złotoryjską.

IMG_9102Ruch samochodów z południa w kierunku centrum prowadzony będzie z Jaworzyńskiej ulicami Szkolną i Mickiewicza do Witelona (w prawo). Z kolej od placu Wilsona będziemy jeździć ulicą Witelona z możliwym skrętem w Mickiewicza (teraz obowiązuje zakaz). Możliwa będzie również jazda na wprost przez ul. Skarbka w Muzealną. By dotrzeć w kierunku południowym na Jaworzyńską, należy z Muzealnej skręcić w Wojska Polskiego lub Kościuszki, a następnie do Jaworzyńskiej przez ul. Andersa lub Rataja.

Autobusy nr 3 i inne jadące w kierunku LSSE – będą korzystać z objazdu, jadąc z ul. Witelona przez Skarbka, Wojska Polskiego i Andersa, by powrócić na Jaworzyńską. Tymczasowy przystanek linii nr 4 usytuowany będzie przy ul. Kościuszki w sąsiedztwie Andersa.

JOM

Dodaj komentarz