LEGNICA. Każdy dzieciaty dostaje rabaty

IMG_2296Cztery prywatne podmioty z własnej woli zdecydowały się zastosować do Karty Dużej Rodziny. Przez najbliższy rok dwa przedszkola, liceum oraz lecznica weterynaryjna będą udzielać zniżek na swe usługi rodzinom liczącym co najmniej troje dzieci.

Z KDR, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia br., korzysta już około dwóch tysięcy mieszkańców. – Codziennie nawet kilkadziesiąt osób składa wnioski o jej wydanie – mówi Leszek Śliwak, dyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Legnicy. – Ludzie cieszą się, że zyskają sporo oszczędności w budżecie domowym, korzystając z ulg zawartych w programie „Legnica przyjazna rodzinie” – dodaje.

W tym tygodniu prezydent podpisał porozumienia o przystąpieniu do programu z chętnymi podmiotami. Wśród nich są niepubliczne przedszkola „Tęczowy Zakątek” z ul. Witkiewicza 4 oraz „Jedynka” z ul Złotoryjskiej 54/56. Obie placówki zaoferowały dla posiadaczy KDR dwudziestoprocentowe zniżki, a pierwsza z wymienionych dodatkowy rabat – wynoszący 25 proc. – jeśli z jej usług korzysta rodzeństwo.

Także o 20 procent obniży czesne uczniom pochodzącym z wielodzietnych rodzin Akademickie Liceum Ogólnokształcące z ul. Sejmowej 5. Dziesięcioprocentową ulgę dla posiadaczy KDR – na wszystkie oferowane przez siebie usługi – zapewnia ponadto Przychodnia Weterynaryjna Jerzego Legienia przy ul. Wrocławskiej 172 B.

Wszystkie ulgi obowiązują już od 1 czerwca br.

JOM

Dodaj komentarz