LEGNICA. Ich reklamę pokaże TVP2

zespół EnergoWkręceni2Konkurs filmowy na reklamę społeczną „Energooszczędzanie na ekranie” wygrali uczniowie Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy. Młodzież nakręciła zabawny i błyskotliwy film o rozmawiających ze sobą żarówkach, który zostanie wyemitowany w TVP2.

Zwycięzcy konkurowali z ponad 100 innymi filmami, nadesłanymi ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. – Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czy wygramy. Cieszymy się niezmiernie, że nasz film został doceniony przez jury i internautów – nie kryją radości uczniowie.

Film legniczan „EnergoWkręceni” w ciekawy i niestandardowy sposób zachęca do oszczędzania energii elektrycznej poprzez zmianę standardowych żarówek na energooszczędne. – Twórcy tego spotu reklamowego wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz zdolnościami montażowymi. Poza tym wszyscy członkowie jury zwrócili uwagę na kreatywność tekstów zawartych w filmie – komentuje jeden z jurorów, Piotr Wawrzynów, dyrektor kreatywny agencji „Fabryka Idei”.

Na finalistów konkursu, oprócz emisji spotu w TV, czeka wycieczka do Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu oraz cenne nagrody rzeczowe. Fundatorem wszystkich nagród w konkursie „Energooszczędzanie na ekranie” jest TAURON, który prowadzi obecnie ogólnopolską kampanię poświęconą promocji energooszczędnej.

Ten i pozostałe nagrodzone filmy można oglądać na stronie: www.konkursenergooszczedny.pl.

FOT. MATERIAŁ ORGANIZATORÓW

Dodaj komentarz