LEGNICA. Historie nieznane

IMG_0948Na wieczór z autorką legnickiej Książki Roku 2013 pt. „Pawilon polski na nowojorskiej wystawie światowej (1939-1940)”, dr Krystyną Nowakowską, zapraszają Stowarzyszenie Pamięć i Dialog oraz Legnicka Biblioteka Publiczna. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 lutego 2014 r., o godzinie 17 w LBP przy ul. Piastowskiej 22.

Oto, co pisali o książce prof. Norman Davies i prof. Irena Huml:

„Zbyt wielu przyjmuje proste stereotypy o przedwojennej Polsce, ale tylko nieliczni rozumieją tragedię, jaka ją dotknęła. Tym samym opowieść o polskim pawilonie, otwartym w maju 1939 roku na Wystawie Światowej w Nowym Jorku, niewątpliwie przyczynia się do przedstawienia historii z perspektywy bliższej prawdzie” – prof. Norman N. Davies

„Publikacja dr Krystyny Nowakowskiej stanowi obecnie najbardziej obszerne kompendium wiedzy na temat historii ekspozycji, która rozgrywała się w zmiennej przestrzeni czasu, wydarzeń i nastrojów. Budowana rzetelnie z niezliczonej ilości przekazów, nie jest pozbawiona także atmosfery towarzyszącej odkrywanym faktom, jak również osobistego zaangażowania i pasji autorki w dociekaniu prawdy” – prof. Irena Huml.

ŹRÓDŁO: UM LEGNICA

Dodaj komentarz