Legnica gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata!

luki

LEGNICA. W dniach 2-5 lipca 2014 r. Legnica gościć będzie reprezentacje co najmniej 35 krajów na X Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie. Przygotowania do tej wielkiej sportowej imprezy już się rozpoczęły.

Wśród organizatorów znaleźli się Ośrodek Sportów Łuczniczych Strzelec, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona i Polski Związek Łuczniczy. Światowa Federacja już po raz drugi w krótkim czasie powierzyła Legnicy organizację imprezy łuczniczej o światowej randze. Przed trzema laty wysokie oceny otrzymała organizacja Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Do uczestników tej imprezy zapraszający list wystosował Prezydent Tadeusz Krzakowski. Zamieszczono go na stworzonej oficjalnej stronie Mistrzostw wuac-legnica2014.pl.
Drodzy Przyjaciele,
uczestnicy i goście X Akademickich Łuczniczych Mistrzostw Świata w Legnicy!
Pamiętam słowa, które wypowiedziałem przed trzema laty, 28 sierpnia 2011 roku, na zakończenie Młodzieżowych Mistrzostwa Świata w Łucznictwie: „Nie mówię żegnajcie, lecz do zobaczenia znowu, kiedyś w Legnicy”. Nasze miasto nie musiało długo czekać, by kolejny raz stać się światową stolicą łucznictwa, tym razem akademickiego. 
Wraz z całą społecznością miasta jestem dumny, że znowu możemy zaprosić do Polski i do Legnicy młodych łuczników z kilkudziesięciu krajów wszystkich kontynentów, którzy staną do sportowej rywalizacji podczas rozgrywanych w dniach 2-5 lipca 2014 roku X Akademickich Mistrzostw Świata. To dla nas zaszczytne wyróżnienie. 
Światowa Federacja Łucznicza zna nasze miasto. Wie, że należymy do najważniejszych w Polsce ośrodków, krzewiących rozwój tej szlachetnej i cieszącej się wielowiekową tradycją dyscypliny sportu. Dzieje się tak głównie za sprawą sukcesów zawodniczych i szkoleniowych Ośrodka Sportów Łuczniczych „Strzelec”, doskonale przygotowanych przez miasto, nowoczesnych obiektów sportowych i mieszkańców, którzy z radością witają gości. 
Legnica szczyci się wielowiekową, bogatą tradycją historyczną. Tutaj założono w XVI wieku pierwszy w tej części Polski uniwersytet. Tutaj działa największa w naszym kraju Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona, która jest jednym ze współorganizatorów Mistrzostw. Studenci legnickich uczelni to nasza nadzieja na przyszłość. Oni również z radością spotkają się z kolegami z wielu stron świata. 
Wszystkich uczestników X Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie przyjmiemy serdecznie i gościnnie, jak przystało na miasto, z którym zawsze jest po drodze.

Czekamy na Was w Legnicy. Niech to będzie święto sportu i młodości!
Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

Dodaj komentarz