LEGNICA. Flaga na maszt

IMG_3240Radosna parada z udziałem bębniarzy i szczudlarzy z teatru Avatar przemaszeruje dziś ulicami miasta. Tak Legnica chce uczcić święto flagi narodowej. Włodarze zapraszają mieszkańców do udziału w pochodzie. Wystarczy wziąć ze sobą własną flagę.

Jak informuje biuro prasowe magistratu, w tym roku miasto przygotowało pół tysiąca flag narodowych, miejskich i unijnych. Wszystkie zdobią m.in. Rynek, place Słowiański i Katedralny, ulice Najświętszej Mari Panny, Wrocławską, Wjazdową, Złotoryjską i Chojnowską, nadając tym miejscom odświętny i patriotyczny nastrój.

– Zapraszamy wszystkich legniczan do Rynku, przed Galerię Satyrykonu, skąd o godzinie 17 wyruszy parada. Każdy, kto chce w niej uczestniczyć, powinien przyjść z własną flagą – zapraszają władze miasta.

Biało-czerwony korowód przejdzie przez Rynek i ulicę Najświętszej Marii Panny na plac Mariacki. Tam uroczyście podniesiona zostanie na maszt flaga państwowa. Organizatorzy święta przygotowali też inne atrakcje. – Dzieci, ale również starsi, będą mogli otrzymać biało-czerwone chorągiewki – zapowiadają służby prezydenta.

JOM

Dodaj komentarz