LEGNICA. Filmowiec na prezydenckich salonach

IMG_8393Twórca Legnickiej Akademii Filmowej i instruktor w Legnickim Centrum Kultury – Julian Zawisza weźmie dziś udział w uroczystości wręczenia Nagrody Pary Prezydenckiej za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży. Legniczanin został zaproszony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do Pałacu Prezydenckiego.

Julian Zawisza laureatem prezydenckiej nagrody wprawdzie nie został, ale znalazł się w gronie osób wybranych do udziału w uroczystości jej wręczenia. Prezydent zaprosił do siebie wybranych twórców kultury z całego kraju, działających na rzecz dzieci i młodzieży. Także już samo zaproszenie jest wyróżnieniem.

Nagroda przyznana będzie po raz pierwszy w kategoriach: film, literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr. W tym roku zostanie wręczona we wszystkich dziedzinach. Od kolejnej edycji będzie przyznawana tylko w jednej kategorii, co roku w innej.

Julian Zawisza został niedawno uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, przyznaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

JOM

Dodaj komentarz