LEGNICA. Dwa „samobóje” dały zwycięstwo Miedzi

PA3_4633

W meczu 22. kolejki I ligi Miedź Legnica rozbiła GKS Katowice 3:0. Pierwszego gola zdobył skrzydłowy Miedzi Patryk Szymański, a kolejne dwa to trafienia samobójcze katowickiego obrońcy Mateusza Kamińskiego.

Pierwsza połowa toczona była w dobrym, żywym tempie, a obie strony miały swoje okazje bramkowe. GKS mógł objąc prowadzenie po szarży Janusza Gancarczyka lewym skrzydłem, ale pomocnik katowiczan przegrał pojedynek z Andrzejem Bledzewskim. Później na bramkę gości groźnie strzelali Woźniczka i Burkhardt, ale bramkarz Dobroliński nie dał się zaskoczyć. W 30. min był jednak bezradny – piłkę do Patryka Szymańskiego zagrał Mateusz Szczepaniak, a skrzydłowy Miedzi wpadł w pole karne i ze spokojem uderzył po ziemi obok bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Goście nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po stracie gola, a już było 2:0 dla Miedzi. Tym razem własnego bramkarza zaskoczył Mateusz Kamiński, który przeciął głową zagranie Burkhardta.

W drugiej połowie znów Kamiński wpakował piłkę do własnej bramki – tym razem po dośrodkowaniu Piotra Madejskiego. Miedź kontrolowała spotkanie do 75. min. Wówczas za faul w środku pola czerwony kartonik zobaczył Adrian Woźniczka i katowiczanie ostatni kwadrans grali w przewadze zawodnika, ale nawet w dogodnych sytuacja nie potrafili pokonać Bledzewskiego.

MIEDŹ LEGNICA – GKS KATOWICE 3:0 (2:0)

Bramki: Szymański (30), Kamiński (32-sam., 48-sam.).
Żółte kartki: Midzierski, Cierpka oraz Cholerzyński, Duda.
Czerwona kartka: Woźniczka (75 – za faul).
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Widzów: 2500.

MIEDŹ: Bledzewski – Bartczak, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Cierpka (80 Tanżyna), Burkhardt (74 Nowak), Madejski (65 Machaj), Szymański, Szczepaniak.

GKS: Dobroliński – Napierała, Cholerzyński (64 Skrzypczak), Fonfara, Wróbel (55 Wołkowicz), Gancarczyk (55 Pietrzak), Chwalibogowski, Duda, Sadzawicki, Kamiński, Pitry.