LEGNICA. Drogowe utrudnienia na Koperniku

IMG_8766Uwaga kierowcy, od poniedziałku będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu na ulicach Plutona i Neptuna. W związku z rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania, wykonawca tej inwestycji – firma Budromos – informuje o niedogodnościach.

Połączenie ulicy Marsa z Wrocławską odbywać się będzie poprzez Oś Kartuską (kolor niebieski na schemacie). Ponieważ jednak Oś Kartuska jest jednokierunkowa, dojazd z Wrocławskiej do Marsa poprowadzony będzie ulicą Gwiezdną i al. Piłsudskiego (na schemacie kolor czerwony).

mapaZ kolei dojazd do Plutona z Wrocławskiej prowadzi ulicami Gwiezdną, Górniczą i Galaktyczną. Ulica Neptuna będzie ślepa.

Prace budowlane będą prowadzone na odcinku od ul. Plutona od skrzyżowania Neptuna z Marsa. Obejmą one m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników. W miejsce asfaltu zostanie ułożona kostka betonowa.

Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa, uregulowane studzienki, powstanie kolejny fragment sieci Legman. Przebudowane będzie także skrzyżowanie Plutona i Neptuna. Prace mają zakończyć się jeszcze latem tego roku. Koszt wyniesie około 300 tys. zł.

JOM

Dodaj komentarz