LEGNICA. Dariusz Żuraw trenerem Miedzi

MIEDZ-logo-tarcza-ok

Znamy już następców duetu trenerskiego Fedoruk-Tworek w legnickiej Miedzi. Na specjalnej konferencji prasowej właściciel klubu Andrzej Dadełło przedstawił nowego szkoleniowca Miedzianki. Został nim 41-letni Dariusz Żuraw, który ma za sobą bogatą karierę piłkarską, w tym między innymi grając przez siedem lat w Bundeslidze.

Nowy trener Miedzi ma 41 lat.  Dotychczas pracował w klubach z niższych lig. W 2010 roku objął WKS Wieluń, który w bardzo trudnej sytuacji zdołał uratować przed degradacją z IV ligi, by w następnym sezonie wywalczyć z nim awans do III ligi. We wrześniu 2012 roku objął Odrę Opole, z którą wywalczył awans z III do II ligi. W rundzie jesiennej kolejnego sezonu z przeciętnym kadrowo zespołem zajął miejsce w środku tabeli, ale mimo to został zwolniony. Miedź będzie dla niego trzecim klubem w karierze trenerskiej.

– Praca w Miedzi to dla mnie duża szansa i olbrzymie wyzwanie. Chciałbym, żeby zespół grał efektywnie i efektownie – powiedział Dariusz Żuraw.

Jeszcze jako piłkarz walczył na boisku przez osiem lat w barwach Hannoveru 96. W Polsce występował między innymi w Zagłębiu Lubin i Arce Gdynia rozgrywając w sumie na boiskach Ekstraklasy ponad sto spotkań. Na koncie ma także występ w seniorskiej reprezentacji Polski.

– Zawsze jest to atutem, gdy trener ma duże doświadczenie piłkarskie. Dariusz Żuraw ma ogromne, które w Miedzi w obecnej sytuacji na pewno mu się przyda. Jako trener pracował dotychczas w niższych ligach, osiągał sukcesy, jest młody, dynamiczny, perspektywiczny i zasłużył na taką szansę. Proszę też pamiętać, że obecnie poruszamy się po ograniczonym rynku trenerów. Doświadczeni trenerzy z głośnym nazwiskiem w tej chwili albo mają pracę, albo rozmawiają z klubami Ekstraklasy i są w tym momencie poza naszym zasięgiem. Trenera Żurawia obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu. Wszyscy cenimy niemiecką szkołę trenerską, która stawia m.in. na profesjonalne przygotowanie fizyczne zawodników oraz dyscyplinę, nie tylko taktyczną. To jest kierunek w jakim będziemy podążać – wyjaśnia swój wybór Andrzej Dadełło.

W sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu pozostaną trener bramkarzy Krzysztof Osiński oraz trener napastników Remigiusz Jezierski. Pracują oni nie tylko z seniorami, ale też z młodymi zawodnikami w Akademii Miedzi i tak będzie nadal.

Dodaj komentarz