LEGNICA. Czwartkowy paraliż

???????????????????????????????Jutro lepiej omijać Legnicę z daleka. Ze względu na bardzo liczne remonty, po mieście od dawna jeździ się fatalnie, a w czwartek – za sprawą 49. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich – całkowicie zamknięty zostanie ruch na kolejnych arteriach.

Kolejna edycja sportowej imprezy sprawi, że już od południa zamknięta zostanie ulica Nowa, na odcinku od Piastowskiej do Zamkowej. Z kolei w godzinach od 16.30 do 20 wyłączone z ruchu będą ulice: Nowa, Partyzantów, Ojców Zbigniewa i Michała, Senatorska i Piastowska.

Do Legnicy, gdzie rozpocznie się kolarskie święto, już zjechali jego uczestnicy. Do jutra ma się tu zjawić 130 zawodników. Miasto jest współorganizatorem imprezy. To tutaj zorganizowano zaplecze pobytowe i logistyczne dla wszystkich ekip.

Inauguracja wyścigu odbędzie się na placu Zamkowym. W godzinach od 17.30 do 20 odbędą się prezentacje grup oraz m.in. kryterium Elita – zawodnicy będą mieli do pokonania 32-kilometrową trasę, tworzącą pętlę z ulic: Nowej, Partyzantów, Ojców Zbigniewa i Michała, Senatorskiej i Piastowskiej.

JOM

Dodaj komentarz