LEGNICA. Chrzanowski zapewnia zwycięstwo Miedziance!

PA3_1994

W meczu 21. kolejki I ligi Miedź Legnica, grając mocno odmłodzonym składem, pokonała w Brzesku Okocimskiego 1:0. Strzelcem bramki na wagę trzech punktów był 19-letni Jakub Chrzanowski.

Po meczu pucharowym w Gdyni sztab trenerski Miedzi zapowiadał zmiany w składzie przed pojedynkiem z Okocimskim i rzeczywiście – wyjściowy skład Miedzi na sobotni mecz z „Piwoszami” mógł być dla wielu kibiców sporym zaskoczeniem. W jedenastce znalazło się aż trzech młodzieżowców (Chrzanowski, Szymański i Cierpka) oraz kolejnych dwóch graczy, którzy status młodzieżowca stracili niedawno: Kiełpiński i Szczepaniak. Jeśli dodać do tego trzech kolejnych młodzieżowców siedzących na ławce (Machaj, Nowak, Budzyński), to nie ma wątpliwości, że legnicki klub coraz odważniej stawia na młodych graczy.

W pierwszej połowie przewaga Miedzi nie podlegała dyskusji. Legniczanie raz za razem groźnie atakowali, ale nie zdołali objąć prowadzenia. Bramkarz i obrońcy „Piwoszy” mieli jednak pełne ręce roboty. Miedź atakowała raz lewym, raz prawym skrzydłem, próbowała dośrodkowań, jak i strzałów z dystansu, jednak Mateusz Kuchta ani raz nie skapitulował. Najbliżej tego był już w 5. min, gdy jeden ze stoperów Okocimskiego popełnił fatalny kiks we własnym polu karnym, piłka spadła na głowę nieco zaskoczonego Wojciecha Łobodzińskiego, który zdołał w tej sytuacji jeszcze oddać strzał, ale wprost w bramkarza. Legniczanom trudno było budować atak pozycyjny, bo rywale długimi fragmentami bronili się całym zespołem, a gra toczyła się na ich połowie. Gospodarze w poczynaniach ofensywnych ograniczyli się do kontr, ale nie potrafili wykorzystać nawet przewagi 3 na 2 graczy. Jedyny groźny strzał oddali w 24. min, jednak Bledzewski w tej sytuacji nie dał się zaskoczyć.

Legniczanie w drugiej połowie nadal napierali, a gola doczekali się w 76. min. Wtedy piłka trafiła w pole karne do Jakuba Chrzanowskiego, a 19-letni napastnik z zimną krwią pokonał bramkarza i dał Miedzi pierwsze zwycięstwo tej wiosny! Asystę przy tej bramce zaliczył także 19-letni Adrian Cierpka, który przedłużył podanie Krzysztofa Wołczka.

OKOCIMSKI BRZESKO – MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:0)

Bramka: Chrzanowski (76). Żółte kartki: Sosnowski. Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

OKOCIMSKI: Kuchta – Sosnowski (46 Wieczorek), Jacek, Ryś, Wawryka, Żołądź, Tymiński (68 Nawrot), Sobotka, Grzegorzewski, Kwiek (79 Abubakar), Tatara.

MIEDŹ: Bledzewski – Wołczek, Midzierski, Tanżyna, Kiełpiński (46 Zasada), Bartoszewicz (46 Kasperkiewicz), Cierpka, Szczepaniak, Łobodziński (69 Machaj), Szymański, Chrzanowski.

Dodaj komentarz