LEGNICA. Nikt nie chciał konkurować z MPK

IMG_3752Zaskoczenia nie ma. Obsługą dwóch linii autobusowych, na których kursować będzie sześć nowoczesnych autokarów, zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji z Legnicy. Spółka ta była jedynym przewoźnikiem, który zgłosił się do przetargu.

MPK przejmie w użytkowanie autobusy zakupione przez miasto za unijną dotację, wynoszącą niespełna 5 mln zł. Pojazdy firmy Solaria Bus@Coach przyjadą do Legnicy w najbliższych dniach. Formalnie będą własnością miasta.

– Producent przygotował dla nas dwa pojazdy klasy midi i cztery klasy maxi – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy legnickiego magistratu. – Pierwsze mają 10 metrów długości i są w stanie zabierać 91 pasażerów. Pozostałe są o dwa metry dłuższe i mogą przewozić maksymalnie 100 pasażerów. Te bardzo nowoczesne autobusy są też ekologiczne, przyjazne niepełnosprawnym, mają monitoring, klimatyzację, komputer pokładowy i wiele innych udogodnień dla pasażerów – wylicza urzędnik.

Po załatwieniu wszystkich formalności autobusy będą woziły pasażerów na trzynastokilometrowej linii nr 4 i nieco krótszej, bo prawie dziewięciokilometrowej nr 8. Więcej piszemy TUTAJ.

JOM

Dodaj komentarz