LEGNICA. Bezkarny recydywista

IMG_1638Ma na koncie ponad 400 włamań i nadal kradnie! Specjalizuje się w ogrodowych altanach. W ręce policji sukcesywnie wpada już trzeci rok z rzędu. Sądy nie widzą jednak potrzeby, by go aresztować.

Udowodniono mu, że na przełomie grudnia i stycznia włamał się co najmniej 30 razy do domków działkowców z rejonu ul. Spokojnej oraz w Bartoszowie i Ziemnicach. Jego łupem padają metalowe elementy, które następnie sprzedaje w skupach złomu. Nie gardzi też narzędziami i sprzętem ogrodowym, który następnie sprzedaje na targowiskach i giełdach.

– Zatrzymany to 33-letni legniczanin – informuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji. – W poprzednich latach funkcjonariusze udowodnili mu około czterystu włamań na terenie Legnicy i w pobliskich miejscowościach. Pomimo wniosku o tymczasowe aresztowanie recydywisty, zastosowano wobec niego jedynie dozór policji – dodaje rzecznik.

Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Policjanci ponownie zwrócą się do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

JOM

Dodaj komentarz