LEGNICA. Będą strzelać i tańczyć

IMG_9854Miasto przygotowuje się do najazdu obcokrajowców. Jako organizator X Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie oraz Festiwalu Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Świat pod Kyczerą” w jednym czasie będzie gościć około 600 cudzoziemców – uczestników tych imprez, które rozpoczną się już za trzy miesiące.

Prezydent Tadeusz Krzakowski nie ukrywa zadowolenia, że oba wydarzenia zbiegną się w czasie. O ile festiwal folklorystyczny na stałe wpisał się w kalendarz legnickich wydarzeń, to mistrzostwa łucznicze LegnicIMG_9824a otrzymała w zastępstwie Brukseli, która wycofała się z ich organizacji.

– O organizację zawodów Legnica konkurowała z Seulem – przyznaje Juan Carlos Holgado, dyrektor Światowej Federacji Łuczniczej (FITA), który wizytuje dziś miasto sprawdzając postęp przygotowań do międzynarodowej imprezy.

IMG_9812Z kolei Józef Baściuk z legnickiego Ośrodka Sportów Łuczniczych Strzelec mówi, że do uczestnictwa w zawodach zgłosiły się dotąd ekipy z 27 państw, ale liczba ta powinna wzrosnąć do 40. Według jego szacunków, do miasta przybędzie około 350 sportowców, działaczy i osób towarzyszących.

Zawody zostaną rozegrane na obiektach sportowych w parku Miejskim, które sprawdziły się już podczas Łuczniczych Mistrzostw Świata Juniorów w 2011 roku. Dziś organizatorzy zaprezentowali maskotkę mistrzostw – pluszowego lwa oraz medale dla zwycięzców.

JOM

Dodaj komentarz