LEGNICA. Miedź postawiła się Śląskowi

siodPiłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica walczą o awans do PGNiG Superligi Mężczyzn. W pierwszym meczu barażowym legniczanie przegrali na własnym parkiecie ze Śląskiem Wrocław, ale na tle dużo bardziej doświadczonych rywali zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Można powiedzieć, że mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dość pewni siebie wrocławianie byli zaskoczeni bardzo dobrą postawą gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili różnicą trzech trafień. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania Miedź prowadziła już czterema bramkami 23:19, jednak później grał już tylko Śląsk. Goście nie dość, że odrobili straty to przed rewanżem mają zapas dwóch bramek, co stawia ich w dużo lepszej sytuacji.

W ostatnich minutach popełniliśmy kilka błędów. Z mocniejszym fizycznie rywalem walczyliśmy jak lwy, a to kosztowało nas sporo sił – podsumował spotkanie szkoleniowiec legniczan, Piotr Będzikowski.

Siódemka Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 26:28 (15:12)

Siódemka: Mazur – Szuszkiewicz 5, Kozłowski 4, Majewski 1, Skiba 1, Płaczek 2, Czuwara 3, Piwko 5, Nastaj 2, Wita, Mosiołek 2, Będzikowski 1, Makowiejew.

Śląsk: Cudić – Krupa 2, Kryński 2, Herudziński 1, Garbacz, Jarowicz 1, Miszka 8, Adamuszek 2, Radojević 4, Wróblewski 1, Ścigaj 5, Białaszek 2, Telepniew.