Opublikowany: pt, Mar 1st, 2019

Kto ustrzelił Złotego Pączka? (FOTO)

Jaworzanie połączyli siły i razem pomogli chorej Jagódce. Już po raz trzeci w mieście zorganizowany został Charytatywny Turniej Strzelecki o Złotego Pączka. W wydarzenie włączyło się wielu wolontariuszy, kilkanaście instytucji i stowarzyszeń. Inicjatorem charytatywnej akcji była Komenda Powiatowa Policji oraz Klub Strzelecki UR.

Do zawodów o Złotego Pączka przystąpiło ponad 300 zawodników. Klubowa strzelnica przeżyła prawdziwe oblężenie, ale nikt z czekających na swoją kolej się nie nudził. Dzięki jaworskim – i nie tylko – stowarzyszeniom można było wziąć udział w wielu akcjach i imprezach towarzyszących. W imprezie brały udział całe rodziny.

Dla dzieci przygotowane były zjeżdżalnie i zajęcia plastyczne. Pasjonaci broni mogli obejrzeć z bliska oryginalne strzelby z czasów II wojny. Ratownicy medyczni prowadzili szkolenia, mierzyli ciśnienie i poziom cukru we krwi, który często w tym dniu był bardzo wysoki.

Jaworscy cukiernicy przekazali setki pączków. W zamian za nie można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. Bolkowskie Stowarzyszenie LEHM przywiozło na licytację zaproszenie do symulatora schronu przeciwlotniczego. Wójt gminy Męcinka, Mirosław Brzozowski ufundował okolicznościowy puchar.

W licytacjach i loterii zebrano w sumie prawie 8 tys. zł na pomoc dla chorej dziewczynki.

Po kilku godzinach strzeleckich zmagań poznaliśmy wyniki. Złotego Pączka za najwyższą sumę zdobytych punktów skonsumował Stanisław Izdebski, natomiast złoty – najcelniejszy – strzał oddał burmistrz Jawora Emilian Bera. Puchar w tej konkurencji osobiście wręczył fundator – komendant jaworskiej policji, Andrzej Błaszczak.

 

Fot. Daniel Śmiłowski

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..